Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Ярошенко Юрій Трохимович

Продовжуємо знайомити з номінантами Конгресу ІКЧФ у Кракові. Звання міжнародного майстра присвоєно Ярошенку Юрію Трохимовичу. Ось що він повідомив про себе.

«Народився 22 грудня 1950 р. в с.Вертіїївка, Чернігівської обл. Шахами «захворів» у 1960 р., слідкуючи за матчем Ботвіннік-Таль. У той час преса приділяла шахам багато уваги, публікувались огляди, партії, діаграми. Помітивши мою зацікавленість, батько пояснив основні правила шахів та подарував книгу «Шахматы» И.Майзелиса.

Натисніть для перегляду!
Натисніть для перегляду!

Натисніть для перегляду!
Натисніть для перегляду!

Це і були мої перші «шахові університети». На жаль, шахового життя у нашому селі було замало. Можна згадати лише виїзд на районні змагання серед учнів (2 місце) та 2 місце у конкурсі розв’язання шахових задач газети «Зірка». Далі – навчання у медучилищі, служба в армії, медінститут – основна увага була приділена навчанню, шахами серйозно не займався, хоча періодично і брав участь у змаганнях (був чемпіоном медучилища, грав за збірні в/ч та курсу медінституту).

У 1983 р. попала на очі книжечка «Шахматный ход по почте», автор В.П.Серый. На той час я саме захистив кандидатську дисертацію і вирішив зробити собі подарунок – пограти в шахи за листуванням. Почав з турніру 2 розряду ОШШК. А далі пішло-поїхало… Виконав послідовно всі кваліфікації, включно до майстра спорту України (2004 р.). Паралельно захистив дисертацію на наукову ступінь доктора медичних наук. Правда, у внутрішньо українських змаганнях у 1996-1999 рр. був змушений зробити паузу у зв’язку зі стажуванням у Північно-Західному університеті (Чикаго, США). Зате у США вперше познайомився зі грою за листуванням з допомогою електронної пошти. Повернувшись в Україну, разом з Саєнко О.А. та Андрющенко М.М. організували перші турніри електронною поштою. Між іншим, у цих турнірах грали наші майбутні гросмейстери та майстри ІКЧФ Бубир О.М., Бубир С.А., Саєнко О.А., Селянчин М.П., Шеретюк А.О. та інші.

На міжнародній арені грав за збірну України як в товариських зустрічах, так і о офіційних змаганнях (півфінал командної першості Європи, Слов’янський Кубок, Кубок Дунаю).

У турнірі International Malopolska Cup A-1 виконав першу норму ІМ, у турнірі Walter Muir Memorial "B"  вдалося зайняти 1 місце, виконавши вдруге норму ІМ та норму SIM.

У своєму становленні, як шахіста-заочника, багато в чому завдячую спілкуванню з Котенком Георгієм Яковичем, сеньйор-майстром ІКЧФ, цікавою та різносторонньою людиною, який своїм прикладом показував, як багато треба працювати для досягнення успіху у заочних шахах».