Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Інтерв'ю журналу Новини України
Написав Дмитро Нагорний   
Вівторок, 06 січня 2009, 21:46

У кінці минулого року в Києві відбувся з’їзд Федерації заочних шахів України. Цю подію прихильники гри мудрих за листуванням чекали довгі сім років. Ексклюзивне інтерв’ю нашому журналу дав новообраний президент цієї поважної організації Андрій Баранюк!

 - Пане Андрію! Вітаю Вас з таким чудовим успіхом! Тепер усі сподіваються, що з Вашим приходом і нової команди все буде зовсім по іншому.

 - Дякую! Мені дуже приємно очолити ФЗШУ, організацію де зібрані такі поважні та надзвичайно цікаві люди! Напевно, за інтелектуальним рівнем, наше керівництво найпотужніше серед усіх спортивних федерацій України. Професори, доктора, відомі депутати, відомі журналісти…

 - А що для вас 2008 рік?

 - І радість і печаль.Радісно тому ,що в 2008 році вийшли в світ дві мої з Паком В.М.шахові книги - 1)."Возмутитель шахматного мира"-про життя та творчість 11 чемпіона світу Р. Фішера. 2)."Шахматные королевы и их соперницы"- вся історія чемпіонатів світу серед жінок (про 11 коронованих чемпіонок світу). Книги історичні, надруковані на високому поліграфічному рівні. Більш детально про ці, та інші книги ,а також про шаховий інвентарь,атрибутику, символіку і взагалі все про шахи читачі можуть дізнатися відвідавши мій особистий сайт- /www.chess-bar.babyhost.ru/. Печаль - що пішов з життя на 62 році життя мій співавтор Пак В.М.,а так було багато заплановано...

 - Кажуть, якщо ти такий розумний, то чому бідний…

 - На жаль, а скоріше на щастя, такі люди не вміють красти, а тому фінансово наша організація спирається лише на власні сили. Та й після семи років знущання над нею попереднього керівника у спадщину залишились лише борги та всі негаразди. По суті, ми почали все з початку.

 - А які найголовніші завдання стоять зараз перед керівництвом Федерацією і що саме є першочерговим і приоритетним?

 - Нам треба негайно розрахуватися з боргами перед ІКЧФ, що виник за всі ці роки. Інакше нас можуть виключити з усіх змагань під її егідою. Новому керівництву вдалося домовитися з фінансовим директором про поетапне погашення. Перший транш ми щойно зробили. Сподіваємось, що найближчим часом повністю розрахуємось! Необхідно довести ряд турнірі до завершеня розпочатих минулим керівництвом,а також вивести шахову державу Україну на передові позиції в світі в грі за листуванням .

 - Також у планах створення регіональних осередків ФЗШУ?

 - Звичайно! Ми зараз негайно створимо у всіх областях України свої структури і тоді укладемо договір з профільним міністерством спорту. Це дозволить все робити в правовому полі – турніри, норми, звання. Раніше подібного, на превеликий жаль не було.

 - Зараз Вас постійно запрошують на телебачення, радіо, різні виступи. Ті хто це робить – розуміють, що шахи це інтелект нації?

 - Саме так! На жаль, не всі, але процес пішов. Є вже багато спонсорів які бажають вкладати гроші в нашу гру. Після необхідного часу для переоформлення статутних документів усе в нас наладиться і попереду надзвичайно цікаві турніри! Ми вже відкрили сайт ФЗШУ - http://www.ccfu.org.ua/ на якому висвітлюється діяльність федерації.

 - Багато наших спортсменів грають в міжнародних змаганнях зараз?

 - Так, і буде ще більше, адже поетапно ми переходимо зі звичайної пошти на електрону. Це набагато простіше, дешевше і цікавіше! Українські шахісти – одні з лідерів усіх змагань і наші гросмейстери і майстри завжди серед фаворитів будь яких турнірів! Зараз наша збірна грає в фіналі комадного чемпіонату Європи, здобула перемогу в півфіналі  Олімпіади і здобула право виступити в фіналі. В особистих змаганнях в фіналі чемпіонату світу Олексій Лепіхов зайняв третє місце, а його земляк із Запоріжжя Олександр Гозман 5 місце. Шість чоловік грає в кандидатських турнірах та півфіналах першості світу. А також в різних турнірах та чемпіонатах.

 - Тепер за допомогою комп’ютерів у шахістів третього розряду якість гри вища за чемпіонів світу. Чи не загрожує це грі за листуванням?

  - Від того, що авто мчить швидше за бігуна, чи кран підіймає більше важкоатлета – їх змагання не стали менш цікавими. Так і у нас, хтось виграє, а хтось навпаки. А ось ціна помилки тепер дійсно, може стати фатальною. Просто якість гри перейшла на більш високий рівень.

 - Дякую Вам за чудову зустріч і бажаю здійснення усіх бажань!

 - Я у свою чергу хочу побажати всім читачам вашого журналу щастя у Новому році! І обов’язково перемог, як за шахівницею, так і в житті!

Дмитро Нагорний (Новини України)