Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

А НА ТОМУ БОЦІ, ДЕ ЖИВЕ МАРІЧКА
Написав Дмитро Нагорний   
Вівторок, 07 квітня 2015, 15:58

Все йшло до того, що фінальний матч за звання чемпіонки світу з шахів у російському Сочі, мав бути синьо-жовтим. Найбільш ймовірним, виглядав поєдинок українських сестер Ганусі і Марічки Музичук. Такі собі домашні сімейні розбори! Ну це ж не бокс, де подібного задоволення брати Клички нам не надали і зрозуміло чому. Зате американські сестри Вільямс, у тенісі показували неодноразово подібне… Була ще надія на шведку Пію Крамлінг, але, росіянка Наталя Погоніна зуміла пробитися скрізь рейтинг-фавориток, тричі відіграючись у них по ходу матчу. І після Дня сміху, в поєдинку між українкою і росіянкою повинна була визначитися нова шахова королева! 64 гросмейстериці в столиці останньої Білої Олімпіади, вийшли на свої баталії по Олімпійській системі, де після кожного кола, претенденток ставало вдвічі менше. Серед учасниць було 10 українок – проте, п’ять з них, на жаль, наші у минулому…
Сітка змагання була така, що матч Марічка Музичук – Наталя Погоніна став лише другим на турнірі, що звів нас з росіянками. До цього, старша Музичук - Ганна, зустрілась з найперспективнішою на сьогодні росіянкою Олександрою Горячкіною і перемогла її! Цікаво й те, що Наталя Погоніна на своєму шляху прибрала всіх китаянок, а Марічка – всіх індіанок. Тож Старий Світ переміг Азію і повернув собі титул шахової королеви планети! Так сталося, що єдиною шахісткою на чемпіонаті, яка не програла жодної партії по ходу змагання, виявилася українка Анна Ушеніна, Олімпійська і світова чемпіонка в складі нашої збірної команди і позаминула Шахова королева. Анічка спізнилася на партію з француженкою і отримала за це технічну поразку. Як таке могло трапитися, велика загадка для всіх… А сімейні розбори, все таки, на турнірі були. Ну, майже сімейні - подруг і хрещених матерів своїх дітей, українок Наталю Жукову з Інною Гапоненко, турнірна сітка звела вже в першому колі. В цейтноті другої партії, Наталка просто проґавила свого ферзя…
Вся Україна вболівала за нашу юну зірку! Сотні тисячі людей, які далекі від Королівства гри мудрих, і самі грати не вміють, шалено чекали, щоб у російському Сочі пролунав наш гімн, піднявся наш рідний прапор і українська дівчина з чарівного міста Стрий, що на Львівщині, стоячи на вершині Олімпу обов’язково сказала – Слава Україні!!! І десятки мільйонів українців подумки сказали у відповідь – Героям слава! Марічка, перемігши у фіналі росіянку 2,5:1,5,показавши блискучі вольові якості і чудовий клас гри, прославила нашу країну!
Коли її старшій сестрі Ганусі було лише 7 років, вона виграла чемпіонат світу до 9 років. Тоді, це був ще неофіційний турнір. Ми вже були знайомі і я написав про Ганнусю велику статтю в найпопулярнішій на той час газеті «Час-TIME» і назвав її – Дівчинка перлинка, золота краплинка! У купе потягу Одеса – Львів, де їхав батько з донькою, їх і цю газету побачив чудовий співак і композитор Микола Свидюк, автор цієї дивовижної пісні. Батько дівчат, мій гарний приятель Олег, розповідав мені про це таку цікаву історію. І так хочеться, щоб увесь світ знав ще одну пісню, слова якої винесені в заголовок. Чуєш чи не чуєш, чарівна Марічка. Спасибі тобі, за такий подарунок нашій країні, в такий скрутний для всіх нас час! Якщо у нас в країні є такі чудові дівчата, у неї обов’язково має бути і гарне майбутнє!