Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Особистий чемпіонат Європи на сервері ICCF
Написав Administrator   
Понеділок, 30 грудня 2013, 13:01

Турнірні правила ICCF діють з 1 січня 2014 року (схвалені на засіданні європейської комісії під час Конгресу ICCF в Кракові 23 липня 2013 року).


Чемпіонат проводиться для шахістів, що живуть в Європі, в 5 стадій - відкриту, попередню (1/4 фінали), напівфінал, турнір претендентів (3/4 фінали) та фінал.
1. Відкрита стадія особистого чемпіонату Європи.
Групи формуються безперервно (у міру подання заявок) по 7 учасників, гра в групах проводиться в одне коло. Переможець відкритої стадії отримує право один раз зіграти в попередній (1/4 фінали) стадії особистого чемпіонату Європи, незалежно від свого рейтингу.
Наступні шахісти мають право участі у відкритій стадії особистого чемпіонату Європи :
(a) новачки, що вперше беруть участь в змаганнях ICCF, а також  ті шахісти, що не мають рейтингу ICCF;
(b) шахісти, які на момент подачі заявки мають рейтинг ICCF нижче 2100.
2. Попередня (1/4 фінали) стадія особистого чемпіонату Європи.
Групи формуються безперервно (у міру надання заявок) по 11 учасників, гра в групах проводиться в одне коло.
Наступні шахісти мають право участі в попередній стадії особистого чемпіонату Європи :
(a) Шахісти які на момент подачі заявки мають рейтинг ICCF від 2100 до 2299;
(b) Шахіст, що виграв турнір відкритої стадії чемпіонату Європи, має право на участь в попередній стадії чемпіонату Європи незалежно від свого рейтингу;
(c) До 30 вересня 2014 року шахісти, що не мають рейтингу ICCF, але можуть бути представлені своєю національною федерацією, що мають право на достатню кваліфікацію для участі в подібному турнірі;
(d) Шахісти, що виграли європейський кваліфікаційний турнір Вищого Класу, за умови, що такий турнір стартував в 2011-2013 роках.
3. Напівфінал особистого чемпіонату Європи.
Як правило, групи формуються по 13 учасників, гра в групах проводиться в одне коло. Організатор має право формувати групи по 11, 15 або 17 учасників. Усі групи стартують одночасно один раз на рік, у вересні місяці.
Наступні шахісти мають право участі в напівфіналі особистого чемпіонату Європи :
(a) Шахісти, які на момент подачі заявки мають рейтинг ICCF від 2300 до 2499;
(b) Шахіст, що зайняв 1-е або 2-е місце в турнірі попередньої стадії чемпіонату Європи, має право на участь в півфіналі чемпіонату Європи незалежно від свого рейтингу;
(c) Учасники попереднього або такого, що триває турніру претендентів чемпіонату Європи, що набрали не менше 45% очок, за умови, якщо не отримана кваліфікація у вищий турнір;
(d) Учасники попереднього або такого, що триває напівфіналу чемпіонату Європи, що набрали не менше 55% очок, за умови, що не отримана кваліфікація у вищий турнір.
4. Турнір претендентів (3/4 фінали) особистого чемпіонату Європи.
Як правило, групи формуються по 13 учасників, гра в групах проводиться в одне коло. Організатор має право формувати групи по 11, 15 або 17 учасників. Усі групи стартують одночасно один раз на рік в березні місяці.
Наступні шахісти мають право участі в турнірі претендентів особистого чемпіонату Європи :
(a) Шахісти, які на момент подачі заявки  мають рейтинг ICCF 2500 і вище;
(b) Володарі звання міжнародний гросмейстер ICCF (GM);
(c) Володарі звання найсильніший міжнародний майстер ICCF (SIM) з рейтингом 2400 і вище на момент подачі заявки;
(d) Володарі звання міжнародний майстер ICCF (IM) з рейтингом 2450 і вище на момент подачі заявки;
(e) Шахіст, що зайняв 1-е або 2-е місце в напівфіналі чемпіонату Європи, має право на участь в турнірі претендентів чемпіонату Європи незалежно від свого рейтингу;
(f) Учасники попереднього або такого, що триває фіналу чемпіонату Європи, що набрали не менше 45% очок, за умови, якщо не отримана кваліфікація у вищий турнір;
(g) Учасники попереднього або такого, що триває турніру претендентів чемпіонату Європи, що набрали не менше 55% очок, за умови, якщо не отримана кваліфікація у вищий турнір;
(h) Учасники півфіналів 68-го і 69-го чемпиоантов Європи, що набрали не менше 55% очок, за умови, якщо не отримана кваліфікація у вищий турнір.
5. Фінал особистого чемпіонату Європи.
Фінал чемпіонату Європи організовується за рішенням Президента європейської зони ICCF, раз в два роки. Формується, як правило, при 15 учасниках по круговій системі в одне коло. Організатор чемпіонату має право зменшити кількість учасників фіналу до 11 або 13 або збільшити до 17.
Наступні шахісти мають право участі у фіналі особистого чемпіонату Європи :
(a) Шахісти, що зайняли 1-3 місця у фіналі попереднього чемпіонату Європи;
(b) Шахісти, що зайняли 1-2 місця в турнірі претендентів чемпіонату Європи.
У випадку якщо число шахістів, що кваліфікувалися для участі у фіналі, перевищить 17, організатор приймає заявки згідно з наступними пріоритетами:
1. Шахісти, що кваліфікувалися для попереднього фіналу, але не допущені в нього організатором (що мали найнижчий пріоритет);
2. Шахіст, що зайняв 1-е місце у фіналі попереднього чемпіонату Європи;
3. Шахісти, що зайняли 1-і місця в турнірі претендентів чемпіонату Європи;
4. Шахіст, що зайняв 2-е місце у фіналі попереднього чемпіонату Європи;
5. Шахісти, що зайняли 2-і місця в турнірі претендентів чемпіонату Європи;
6. Шахіст, що зайняв 3-е місце у фіналі попереднього чемпіонату Європи.
Завойоване право участі у фіналі чемпіонаті Європи може бути відкладене тільки один раз (перенесено на фінал наступного чемпіонату). Будучи не використаним, втрачається.
У випадку якщо у фінальному турнірі залишаються вакантні місця, зональний директор має право включити у фінал тих шахістів, які у фіналі попереднього чемпіонату або в турнірі претендентів набрали рівну кількість очок з шахістами, що кваліфікувалося для фіналу, але поступилися їм за додатковими показниками (і внаслідок цього не отримали права участі у фіналі). Зональний директор також має право персонально запросити у фінал до двох шахістів, що не брали участь у відборі, за видатні міжнародні успіхи. Необхідно відмітити, що кваліфікації, завойовані в серверних турнірах, можуть бути використані в поштових, але не навпаки.

 Оригінал документу .