Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

ПІДСУМКИ 24 ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ
Написав Президент ФЗШУ Кошмак Ю.Б.   
Середа, 13 листопада 2013, 19:23

Закінчився фінал чергового, 24-го за ліком  24. Ukraine Championship Final  з шахів за листуванням, який проходив на сервері ІКЧФ та тривав майже два роки. В турнірі взяли участь 15 шахістів, що пройшли відбір , а також ті, що вдало виступали у попередніх турнірах. На жаль, не долучилася до участі в змаганнях, уже вкотре поспіль, наша стара досвідчена, заслужена і загартована в боях гросмейстерська еліта, що певною мірою  понизило загальний рейтинг та інтригу змагань.
Та попри все, було зіграно немало змістовних і цікавих партій, боротьба в яких носила напружений і безкомпромісний характер, що підтверджується підсумковим результатом змагань і розташуванням спортсменів в турнірній таблиці: найкращий результат 9 очок з 14 можливих показали відразу 4 (!)учасники, що досить рідко зустрічається в турнірах такого рівня. Це Віктор Стронський (Вінниця), Леонід Фельтін (Київська область), Іван Чайка (Кривий Ріг) та Віталій Руденко(Донецька область), які показали і чудовий результат (по +4 кожен) та пройшли весь турнір без поразок. Згідно регламенту переможець турніру визначився за додатковим показником – SB коефіцієнтом.

Чемпіоном України став 59 річний викладач Вінницького національного технічного університету Віктор Стронський.

Друге місце у Леоніда Фельтіна, третє у Івана Чайки, четверте у Віталія Руденка. Всі призери нагороджуються грамотами та медалями відповідного ступеня. Василь Ліфанов (Харків) та Олег Саєнко (Рівне) зайняли відповідно 5 і 6 місця з результатом 8 очок кожен з 14 можливих. Нижче своїх можливостей закінчили турнір досвідчені і сильні шахісти Андрій Шеретюк з Києва, кримчанин Микола Андрющенко та луганчанин Валерій Ліскевич з результатами відповідно 7? та 7 очок.Нижню частину турнірної таблиці посіли Анатолій Хворостянов (Запорізька обл.) та Федір Сіробаба (Харківська обл.) з результатом відповідно 3 та 4? очки, які цього разу не змогли в повній мірі реалізувати свої можливості.

Ось, що про себе і про заочні шахи розповідає новий чемпіон України Віктор Стронський .

« У 1978 році виконав норму 1-го спортивного розряду з шахів. Завдяки голові Вінницького осередку ФЗШУ міжнародному майстру FIDE Гудку Вікторові з 1980 р. почав грати у шахи за листуванням. До 2005 року грав з перервами і за цей час кращий з моїх результатів – це перемога на турнірі Миколаївського ШШК з нормою кандидата у майстри спорту. В 2005-2009 р. посів 1 місце в шахових турнірах за листуванням: фіналі 1-ої Ліги Львівської області; командному чемпіонаті України на 4 шахівниці; та у напівфіналі 23-го чемпіонату України.Треба подякувати сеньйору міжнародному майстру ICCF Шеретюку Андрію, який запропонував у 2009 році провести 23 Фінал чемпіонату України з заочних шахів на веб-сервері ICCF. У цьому змаганні я посів 4-те місце та виконав норму майстра спорту України з шахів. Порівняно з іншими турнірами не зовсім вдало виступив у міжнародному турнірі на веб-сервері ICCF – „ Меморіалі Всеволода Раузера”, де посів тільки 6-е місце . З 2011 по 2013 р. зіграв ще 2 турніри на веб-сервері ICCF. У міжнародному командному турнірі  „ 4 Кубок Дунаю” Danube/4, IV. Danube Cup-Paul Darmogray Memorial Board 6 на 6 шахівниці набрав 10 очок з 16 та за кількістю перемог здобув 2 місце. І нарешті моє краще досягнення це 1 місце за коефіцієнтом 59,75 у 24 Фіналі чемпіонату України з заочних шахів з результатом 9 очок з 14. В цьому турнірі кращою вважаю партію  проти міжнародного майстра ICCF Андрющенка Миколи .
На мій погляд, не все залежить від можливостей комп’ютера та від кращої комп’ютерної оцінки ходу. В 2-х з 30 останніх партіях, я наприкінці 3-5 ходів зіграв без використання комп’ютера і обидві партії виграв. Гра в заочні шахі вимагає наполегливої праці та аналізу власних помилок, дисциплінує і не дозволяє розслаблятися на протязі майже 2-х років, поки триває турнір із заочних шахів».

 

Незабаром розпочнеться фінал 25-го чемпіонату України і ми маємо надію, що до цього змагання долучаться наші гросмейстери і майстри спорту. Адже їх участь піднесе престиж українських змагань та залучить до заочних шахів більше молодих спортсменів.