Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

ТРІУМФ ІНТЕЛЕКТУ І КРАСИ ПЕРШОЇ СТОЛИЦІ
Написав Дмитро Нагорний   
Понеділок, 10 грудня 2012, 21:56

 

 

Мені цікаво, чи знайомі ви з чемпіонкою світу Сюй Юй Хуа. Адже вона ваша ровесниця і теж живе в Пекіні». Перекладач їй з української мови перекладає на англійську. Вона дивиться і показує, що не розуміє. Він голосно - зе гейм, ворд чемпіон чес .. Міс розводить руками. Перекладач запитує в мене – «Як прізвище чемпіонки». Я голосно кажу - Сюй Юй Хуа! Міс світу говорить - ноу, - Хуй! У залі тиша. Вона продовжує на китайській мові. Перекладач перекладає на російську і падає зі сміху під стіл. У залі після його слів, щось коїться неймовірне, а китаянка нічого не може зрозуміти. Ось який був переклад: «Я чула про Хуй, але ми, особисто, не знайомі, нас один одному не представили».
Тепер у нас, в чудовому місті Харкові живуть найрозумніша дівчина планети, і, як мінімум, найчарівніша в нашій країні – «Міс України -2012» Каріна Жиронкіна. Браво, перша столиця! Ось вам і промислове місто.  А ще Антон Коробов став чемпіоном України з шахів серед чоловіків. Ще б їх футбольному «Металісту», весною, для повного щастя, Лігу Європи виграти. Чи знайомі між собою дівчата, хай залишиться для вас інтригою до кінця цієї зустрічі з шаховою королевою Анною Ушеніною.
- Анічка! Ще раз вітаємо тебе з тріумфом! Ми всі за тебе вболівали і захоплені твоїм успіхом! Коли на ранніх стадіях вилетіли основні фаворитки, ти повірила реально, що можеш виграти турнір. Особливо, після трьох поспіль програних партій тодішньої чемпіонкою світу Хоу Іфань Моніці Сочко. Чи гнала ці думки і просто грала?
- Щиро дякую за поздоровлення! Я намагалася просто грати і якомога краще. Чудова розуміла, що будь-яка шахістка, яка проходила далі по турнірній сітці, мала шанс на успіх. Рівень гри багатьох гросмейстерів приблизно рівний і всяке могло бути. Ось як названі три поспіль поразки тодішньої чемпіонки.
- Чи сподобалися тобі умова для гри - організація, взаємовідносини учасниць, атмосфера, зал, готель, харчування?
- Все було дуже добре і мені сподобалось. Хоча, під кінець стало холодно дуже – під 30 градусів морозу.
- Як би ти запропонувала поліпшити систему розіграшу чемпіонату світу, адже наприкінці змагання відчувалася втома. І що тобі відомо про майбутній матч з екс чемпіонкою світу, китаянкою Хоу Іфань. Де і коли він відбудеться?
- Я над цим ще не думала. Напевно, щось можна й змінити. А щодо майбутнього матчу – відомо мені лише те, що він відбудеться восени наступного року.
- Незабаром у Києві будуть офіційно вшановувати твій тріумф. Якщо київська влада запропонують тобі шикарну квартиру в столиці, переїдеш до нас, як це, після завоювання корони, зробив Руслан Пономарьов, покинувши рідний Донбас?
- Я, звісно, хочу мати свою квартиру в Києві, який мені дуже подобається. Але, ще більше була б рада, якби подібна пропозиція була в моєму рідному Харкові від нашої міської влади.
- Що ти відчувала у далекому Ханти-Мансійську, коли бачила, що у суперниць величезні команди з тренерами, психологами, масажистками, прес-аташе. А ти була зовсім одна. Чи зігрівало те, що ти знала, як ми за тебе на батьківщині вболівали?
- Я знала, що в Україні за мене вболівають, особливо, коли інші наші дівчата вилетіли зі змагання. Звісно, що було дуже приємно це і так підбадьорювало. Я спілкувалася за допомогою Інтернету з домом та друзями. Звісно й тренерами. А про те, що бачила і чула у суперниць, намагалася взагалі не думати і не перейматися тим.
- Плани після відпочинку, які у королеви?
- Трохи відпочити і грати. Гарно підготуватися до престижних змагань. Сподіваюсь, що подібних турнірів у мене стане тепер більше. Титул чемпіонки світу потребує від мене гарних результатів.
- Ти була брюнетка, а тепер блондинка. Якась весела історія з цим пов'язана, є? Твоя скромність загальновідома, але ж факт - ти сама розумна блондинка на планеті!
- Нічого такого веселого не було. Захотілося стати блондинкою. Можливо, що у подальшому знову буду брюнеткою.
- Не секрет, що чоловіки грають сильніше. Але ж є види спорту, наприклад, синхронне плавання, або художня гімнастика, де чоловіки, і не пробують змагатися з жінками. Чому, все ж ти вибрала саме гру мудрих?
- Напевно така природа, що чоловіки грають сильніше. Але, я про це ніколи не думала. Мені подобається просто грати і отримувати задоволення від процесу. Звісно, прагну перемагати і чоловіків. Кожному своє – мужчини сильніші, а у нас свої козирі.
- А як ти ставишся до заочних шахів?
- Нормально. Якщо людям подобається грати – це ж добре.
- Шахи єдиний вид спорту, де існує дискримінація сильної статі. Проводяться лише абсолютні чемпіонати світу, та чемпіонати серед жінок. Є жінки міжнародні гросмейстери серед чоловіків, але немає, навіть майстрів чоловіків, серед жінок. Чому так? Адже немає ж роздільної математики, літератури, мистецтва ... Юдіт Полгар не грає з жінками, а рейтинг у неї найвищий з поміж представниць чарівної статті. Хоча, в тих турнірах, де їй випадало грати з жінками, вона більше програла, ніж виграла ...
- Юдіт Полгар, звісно, унікальна шахістка. Вона підняла жіночі шахи на новий рівень і має у своєму активі перемоги над багатьма корифеями нашої улюбленої гри. А щодо дискримінації – навіщо мужчинам жіночі шахові змагання?
- Вже екс чемпіонка світу, росіянка Олександра Костенюк багато часу приділяла популяризації шахів - її фото прикрашали глянцеві журнали, білборди, різні сайти мод. Показували її в рекламі LG - вибір чемпіонів. Ти красива, яскрава дівчина. Відомі українські компанії – СFS, лідер побудови спортивної індустрії для всіх видів спорту, та будівельна «Слав Інвест», хотіли б бачити тебе обличчям своєї компанії. Що їм передати?
- Цікава пропозиція і мені подобається! Я згідна! Подібного я ще не отримувала.
Бліц анкета про найулюбленіше шахової королеви:
Місто на планеті - Харків
Улюблене місце в Харкові – мій дім
Телепередача – немає. Взагалі я майже не дивлюся телевізор
Напій - сік
Блюдо - немає
Чоловіче ім'я - немає
Політик – немає
Актор - немає
Шахіст – Анатолій Карпов
Спортсмен - немає
Співак – немає. Я музику не так часто слухаю
Яка мелодія стоїть на твоєму мобільному телефоні – заводська, яка стояла при покупці. Я нічого не ставила.
Розкажи свій найулюбленіший анекдот – я люблю ті, після яких мені смішно та весело
Новорічні побажання нашим читачам – Щоб Новий рік приніс усім те, що кожен забажає з келихом шампанського в момент настання 2013 року! Щастя, здоров’я та терпіння у першу чергу!
У моїй анкеті, члена асоціації спортивних журналістів, для визначення найкращого спортсмена України -2012, Анна Ушеніна зайняла перше місце і випередила Олімпійських чемпіонів боксера Василя Ломаченка і фехтувальницю Яну Шемякіну! А дві харківські прими, як виявилося, між собою й досі не знайомі. Чим не привід Михайлу Добкіну і Геннадію Кернесу, керівникам Харкова, зустрітися з дівчатами, гордістю свого міста. Подібне знайомство, без сумніву, викликало б величезний інтерес. Треба лише текст промову гарно написати…
Дмитро НАГОРНИЙ

Якось у Києві, перед Олімпіадою в Китаї відбулася зустріч з тодішньою «Міс світу» китаянкою Жанг Зі Лін. На прес-конференції, я в неї запитав - «У вашій країні живе не лише найкрасивіша дівчина світу, якої ви є, але й найрозумніша. Так у світі називають шахову королеву.Мені цікаво, чи знайомі ви з чемпіонкою світу Сюй Юй Хуа. Адже вона ваша ровесниця і теж живе в Пекіні». Перекладач їй з української мови перекладає на англійську. Вона дивиться і показує, що не розуміє.

Він голосно - зе гейм, ворд чемпіон чес .. Міс розводить руками. Перекладач запитує в мене – «Як прізвище чемпіонки». Я голосно кажу - Сюй Юй Хуа! Міс світу говорить - ноу, - Хуй! У залі тиша. Вона продовжує на китайській мові. Перекладач перекладає на російську і падає зі сміху під стіл. У залі після його слів, щось коїться неймовірне, а китаянка нічого не може зрозуміти. Ось який був переклад: «Я чула про Хуй, але ми, особисто, не знайомі, нас один одному не представили».Тепер у нас, в чудовому місті Харкові живуть найрозумніша дівчина планети, і, як мінімум, найчарівніша в нашій країні – «Міс України -2012» Каріна Жиронкіна. Браво, перша столиця! Ось вам і промислове місто.  А ще Антон Коробов став чемпіоном України з шахів серед чоловіків. Ще б їх футбольному «Металісту», весною, для повного щастя, Лігу Європи виграти. Чи знайомі між собою дівчата, хай залишиться для вас інтригою до кінця цієї зустрічі з шаховою королевою Анною Ушеніною. - Анічка! Ще раз вітаємо тебе з тріумфом! Ми всі за тебе вболівали і захоплені твоїм успіхом! Коли на ранніх стадіях вилетіли основні фаворитки, ти повірила реально, що можеш виграти турнір. Особливо, після трьох поспіль програних партій тодішньої чемпіонкою світу Хоу Іфань Моніці Сочко. Чи гнала ці думки і просто грала?

- Щиро дякую за поздоровлення! Я намагалася просто грати і якомога краще. Чудова розуміла, що будь-яка шахістка, яка проходила далі по турнірній сітці, мала шанс на успіх. Рівень гри багатьох гросмейстерів приблизно рівний і всяке могло бути. Ось як названі три поспіль поразки тодішньої чемпіонки. 

- Чи сподобалися тобі умова для гри - організація, взаємовідносини учасниць, атмосфера, зал, готель, харчування?

- Все було дуже добре і мені сподобалось. Хоча, під кінець стало холодно дуже – під 30 градусів морозу. 

- Як би ти запропонувала поліпшити систему розіграшу чемпіонату світу, адже наприкінці змагання відчувалася втома. І що тобі відомо про майбутній матч з екс чемпіонкою світу, китаянкою Хоу Іфань. Де і коли він відбудеться?

- Я над цим ще не думала. Напевно, щось можна й змінити. А щодо майбутнього матчу – відомо мені лише те, що він відбудеться восени наступного року.

- Незабаром у Києві будуть офіційно вшановувати твій тріумф. Якщо київська влада запропонують тобі шикарну квартиру в столиці, переїдеш до нас, як це, після завоювання корони, зробив Руслан Пономарьов, покинувши рідний Донбас?

- Я, звісно, хочу мати свою квартиру в Києві, який мені дуже подобається. Але, ще більше була б рада, якби подібна пропозиція була в моєму рідному Харкові від нашої міської влади.

- Що ти відчувала у далекому Ханти-Мансійську, коли бачила, що у суперниць величезні команди з тренерами, психологами, масажистками, прес-аташе. А ти була зовсім одна. Чи зігрівало те, що ти знала, як ми за тебе на батьківщині вболівали?

- Я знала, що в Україні за мене вболівають, особливо, коли інші наші дівчата вилетіли зі змагання. Звісно, що було дуже приємно це і так підбадьорювало. Я спілкувалася за допомогою Інтернету з домом та друзями. Звісно й тренерами. А про те, що бачила і чула у суперниць, намагалася взагалі не думати і не перейматися тим.

- Плани після відпочинку, які у королеви?

- Трохи відпочити і грати. Гарно підготуватися до престижних змагань. Сподіваюсь, що подібних турнірів у мене стане тепер більше. Титул чемпіонки світу потребує від мене гарних результатів.

- Ти була брюнетка, а тепер блондинка. Якась весела історія з цим пов'язана, є? Твоя скромність загальновідома, але ж факт - ти сама розумна блондинка на планеті!

- Нічого такого веселого не було. Захотілося стати блондинкою. Можливо, що у подальшому знову буду брюнеткою.

- Не секрет, що чоловіки грають сильніше. Але ж є види спорту, наприклад, синхронне плавання, або художня гімнастика, де чоловіки, і не пробують змагатися з жінками. Чому, все ж ти вибрала саме гру мудрих?

- Напевно така природа, що чоловіки грають сильніше. Але, я про це ніколи не думала. Мені подобається просто грати і отримувати задоволення від процесу. Звісно, прагну перемагати і чоловіків. Кожному своє – мужчини сильніші, а у нас свої козирі.

- А як ти ставишся до заочних шахів?

- Нормально. Якщо людям подобається грати – це ж добре.

- Шахи єдиний вид спорту, де існує дискримінація сильної статі. Проводяться лише абсолютні чемпіонати світу, та чемпіонати серед жінок. Є жінки міжнародні гросмейстери серед чоловіків, але немає, навіть майстрів чоловіків, серед жінок. Чому так? Адже немає ж роздільної математики, літератури, мистецтва ... Юдіт Полгар не грає з жінками, а рейтинг у неї найвищий з поміж представниць чарівної статті. Хоча, в тих турнірах, де їй випадало грати з жінками, вона більше програла, ніж виграла ...

- Юдіт Полгар, звісно, унікальна шахістка. Вона підняла жіночі шахи на новий рівень і має у своєму активі перемоги над багатьма корифеями нашої улюбленої гри. А щодо дискримінації – навіщо мужчинам жіночі шахові змагання? 

- Вже екс чемпіонка світу, росіянка Олександра Костенюк багато часу приділяла популяризації шахів - її фото прикрашали глянцеві журнали, білборди, різні сайти мод. Показували її в рекламі LG - вибір чемпіонів. Ти красива, яскрава дівчина. Відомі українські компанії – СFS, лідер побудови спортивної індустрії для всіх видів спорту, та будівельна «Слав Інвест», хотіли б бачити тебе обличчям своєї компанії. Що їм передати?

- Цікава пропозиція і мені подобається! Я згідна! Подібного я ще не отримувала. 

Бліц анкета про найулюбленіше шахової королеви:

Місто на планеті - Харків

Улюблене місце в Харкові – мій дім

Телепередача – немає. Взагалі я майже не дивлюся телевізор

Напій - сік

Блюдо - немає

Чоловіче ім'я - немає

Політик – немає

Актор - немає

Шахіст – Анатолій Карпов

Спортсмен - немає

Співак – немає. Я музику не так часто слухаю

Яка мелодія стоїть на твоєму мобільному телефоні – заводська, яка стояла при покупці. Я нічого не ставила.

Розкажи свій найулюбленіший анекдот – я люблю ті, після яких мені смішно та весело

Новорічні побажання нашим читачам – Щоб Новий рік приніс усім те, що кожен забажає з келихом шампанського в момент настання 2013 року! Щастя, здоров’я та терпіння у першу чергу!

У моїй анкеті, члена асоціації спортивних журналістів, для визначення найкращого спортсмена України -2012, Анна Ушеніна зайняла перше місце і випередила Олімпійських чемпіонів боксера Василя Ломаченка і фехтувальницю Яну Шемякіну! А дві харківські прими, як виявилося, між собою й досі не знайомі. Чим не привід Михайлу Добкіну і Геннадію Кернесу, керівникам Харкова, зустрітися з дівчатами, гордістю свого міста. Подібне знайомство, без сумніву, викликало б величезний інтерес. Треба лише текст промову гарно написати…Дмитро НАГОРНИЙ