Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Її величність, шахова королева Анна
Написав Дмитро НАГОРНИЙ   
Неділя, 02 грудня 2012, 10:33
Років 10 назад у Москві на бенкеті, після чудового картярського турніру, з дивовижною назвою – «Умней Россия», організатори запропонували нам, учасникам цього свята відповісти на анкету і розставити за своїм уподобанням джентльменський набір чоловіка. У переліку було – горілка, гроші, кар’єра, жінки, шахи, футбол, карти, цигарки, слава, друзі.

Пригадую, що лише у одного Кірсана Ілюмжінова, на той час двічі президента ФІДЕ і Калмикії, на першому місті стояли гроші, а на останньому жінки. Можливо, саме й тому так рідко проводяться жіночі чемпіонати та турніри, з набагато меншими призами та винагородами ніж у чоловіків. А грають майстрині не в елітних Лондоні, Києві чи Парижі, а здебільшого, як би це делікатніше – не в самих крутих містах світу – Краснотурьїнську, Елісті, Ханти-Мансійську…

Ось і цього разу видатні шахістки сучасності зібралися на свій черговий мундіаль в російській глибинці, щоб виявити нову королеву гри мудрих.


На старт вийшли чотири українки: Наталя Жукова, Катерина Лагно, Марія Музичук, Ганна Ушеніна. А також бувші наші гросмейстериці, які зрадили ненці і представляли свої нові країни: – американки Ірина Краш і Ганна Затонських, словенка Ганна Музичук, австралійка Ірина Березіна, угорка Олена Дембо, яка ще встигла побувати й гречанкою, та росіянка Аліса Галлямова. А взагалі, з поміж 64 учасниць чемпіонату світу могло бути половина українок, нинішніх та минулих, які зараз живуть в інших країнах і мають їх громадянство.

Такий собі географічний хіт-парад: Інна Дубинка – Білорусь, Ірина Чолушкіна – Сербія, Ольга Александрова – Іспанія, Марина Непеїна – Франція, Ганна Зозуля – Бельгія, Тетяна Лемачко – Швейцарія, Анжеліка Борсук – Ізраїль, Катерина Рогонян – США, Тетяна Меламед – Німеччина, Наталя Кисельова – Австрія, Олена Седіна - Італія, Євгенія Долуханова – Вірменія, Наталя Гайова – Канада, Ірина Острій – Киргизстан, Оксана Вовк – Данія, Ольга Должикова – Норвегія, Олена Титова - Боснія А ще ж є в інших країнах відомі, колись наші гросмейстери та міжнародні майстри: – Оксана Сарана, Світлана Полушкіна, Зоя Лельчук, Марія Клінова, Вікторія Артамонова та інші…

А з білбордів ми бачимо – «Нас повинно бути 52.000.000, кохайтесь!». Але ж скоро не буде з ким. Адже красиві розумниці, інтелект нації покидає рідну країну. Щось не так у нас в державі, якщо таке відбувається… Щойно завершений чемпіонат світу приніс тріумф Україні – чарівна харків’янка Анна Ушеніна стала королевою гри мудрих! Вперше в історії нашої країни! Вона єдина з поміж усієї світової еліти протягом всього змагання не програла жодного двобою. Фантастика, якщо врахувати те, що Анічка, була там зовсім одна, сама по собі в 30 градусний мороз чужої країни.

А у той час її суперниці мали тренерів, прес-аташе, психологів, масажистів. На фінальному матчі з болгаркою Антоанетою Степановою лише в залі були три тренери суперниці. Неймовірно, просто фантастика! А ще в Україні немає жодного спеціалізованого часопису, телевізійної або радіо передачі. У нас не проводяться пристойні міжнародні турніри. А наша столиця, красень, місто-герой Київ, залишається єдиною столицею, де немає свого міського шахового клубу. Це в місті, де живуть десяток гросмейстерів, чемпіони Олімпіади, світу та Європи… Якщо випадково ви опинитесь на телепрограмі – «Як стати мільйонером», і вам випаде таке запитання – В якому місті України не має свого шахового клубу: А – Бердичів, В – Жмеринка, С – Київ, D – Крижопіль – відповідь вам відома… Шахи намагаються потрапити до Олімпійської сім’ї і стати врівень з футболом, баскетболом, боксом. На цьому чемпіонаті вперше в історії відбувся допінг-контроль, з усіма відповідними процедурами МОК. Жодного забороненого препарату в організмі учасниць не виявлено. Напевно, стимулюючи витримку та силу стероїди, у грі мудрих не потрібні. А стимулювати інтелект, ще, мабуть, не здогадались як і чим…

А ось інша новинка, сподобалась усім і викликала фурор – вперше в історії шахових змагань було встановлено спеціальне спортивне покриття для шахів на підлогу, розроблене експертами української компанії СFS. Жодного натяку на скрипіння, яке заважає думати, і чудова амортизація для ніг. Адже деякі шахістки грали на підборах і протягом, іноді понад 7 годин гри, чудово почувались. Вони були в захваті і дякували згаданій компанії Contract Flooring System за такий подарунок. Колись, щоб доказати, що шахи є спортом, хан Кірсан демонстрував делегатам МОК уривки з фільмів «Дванадцять стільців» і «Джентльмени вдачі», де показував, що шахістам треба гарно битися і швидко бігати. Тепер можна додати і спортивну підлогу, на якій грають шахістки. Як знати, може саме цей фактор і допоможе шахам стати повноправним учасникам Олімпійських ігор?

РS. Моє ексклюзивне інтерв’ю з новою шаховою королевою дивіться в «Новини України»
Дмитро Нагорний