Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

FAQ - Frequently Asked Questions - запитання і відповіді
Написав Administrator   
Неділя, 01 листопада 2009, 10:18

FAQ - Frequently Asked Questions - запитання і відповіді

ICCF CHAMPIONS LEAGUE - Season 4 ,Ліга Чемпіонів ІКЧФ сезон 4

1. ПРО ЛІГУ ЧЕМПІОНІВ ІКЧФ

1.1 Що таке Ліга Чемпіонів ІКЧФ.

Ліга чемпіонів ІКЧФ (абревіатура ICCF-CL) - це командний турнір з гри в шахи за листуванням, кожен сезон (цикл) якого триває два роки. Усі зареєстровані команди діляться на три дивізіони: A, B і C. Всередині дивізіонів гра проводиться в декількох групах за коловою системою. За підсумками кожного сезону команди, які показали найкращі результати в своїх групах, отримують право грати у вищому дивізіоні, команди, які показали найгірші результати, кваліфікуються в нижчий дивізіон, за схемою, вказаною нижче. Всі партії граються на сервері ІКЧФ та враховуються при обрахунку рейтингу ІКЧФ.

1.2 Хто керує турніром?

Турнір підпадає під юрисдикцію комісії з нетитульних турнірів. Турнір обслуговується командою турнірних директорів (суддів), веб-майстрів, адміністраторів і консультантів, які забезпечують підтримку та інформування учасників турніру. Склад керівної команди можна подивитися на сторінці http://tables.iccf.com/email/ChLeague/2004/cl_team.htm

1.3 Хто має право грати в турнірі?

Турнір відкритий для команд, що складаються з 4-х шахістів, які не зобов'язані бути членами однієї шахової федерації. До складу команди можуть входити шахісти різних країн. Склад команди може бути змішаним (чоловіки та жінки). Всі учасники турніру повинні мати доступ до Інтернету, а також  мати  стабільно працюючу адресу електронної пошти. Шахісту заборонено протягом одного сезону грати більш ніж за одну команду (див. п. 2.2). Відповідальність за формування складу команди лежить на самих шахістах.

1.4 Якщо я ні разу не грав у Лізі чемпіонів ІКЧФ?

У турнірі може зіграти будь-який шахіст за умови, що він є членом будь-якої команди, що складається з 4-х осіб. Шахісти, ніколи раніше не грали на вебсервері ІКЧФ також допускаються до участі в турнірі. Шахіст може бути членом національної шахової федерації, а може ним не бути.

1.5 Яким чином партії, зіграні в турнірі, враховуються в рейтинг системі ІКЧФ?

Всі шахісти, які не мають фіксованого рейтингу ІКЧ, будуть присвоєні «тимчасові» рейтинги, що діють лише в рамках даного турніру, що враховуються для визначення очікуваного результату партнерів даних шахістів. Як тільки шахіст (-ка) закінчить 12 партій, його (її) ім'я з'являється в рейтинг-листі ІКЧФ (оновлюється і публікується 3 рази на рік). Якщо у шахіста на початок турніру немає офіційного рейтингу ІКЧФ, його «тимчасовий» рейтинг залежить від дивізіону, в якому грає команда, членом якої він є, і дорівнює:

в дивізіоні A = (2400)
в дивізіоні B = (2300)
в дивізіоні C = (2200)

2. УПРАВЛІННЯ  КОМАНДОЮ

2.1 Чи повинна команда мати назву?

Кожна команда повинна мати назву, переважно пов'язане з заочними шахами або з шахами в цілому. Назва команди може включати себе будь-якого літери алфавіту і цифри, але не знаки типу !$%&=?

2.2 Чи необхідно команді мати капітана?

Кожна команда повинна мати капітана. Капітан команди може бути граючим або неіграющім за команду. Одна людина може бути капітаном декількох команд відразу. Більш того, капітан команди може грати за іншу команду (у якій він не є капітаном) за умови, що ці команди грають у різних дивізіонах. Проте ні один шахіст не має права грати більш ніж за одну команду протягом всього сезону.

2.3 Кому належать права на команду і назва команди?

Якщо засновником команди є шаховий клуб (за очною грою в шахи або заочною), журнал або інша організація, то їм належать права на визначення складу команди і назву команди. Якщо ж команда складається з приватних осіб, то всі права належать капітану команди. Це також означає, що тільки капітан команди визначає склад команди на турнір, має право виключати шахістів зі складу команди і запрошувати нових шахістів до складу команди.

2.4 Я не грав ні за одну з команд у попередні сезони - я можу зіграти в цьому сезоні?

Нові команди можуть починати гру з будь-якого сезону Ліги Чемпіонів. У сезоні 2009-2011 команди, які не виступали в жодному з попередніх сезонів, починають гру в дивізіоні C (як буде пояснено нижче, див. п. 3.11, 3.12 та 3.13). Новою командою є команда, яка:

 - жодного разу не грала у Лізі чемпіонів ІКЧФ.
 - команда, у складі якої як мінімум 2 шахіста, які не грали в Лізі чемпіонів
 - команда, у складі якої як мінімум 2 шахіста, які не грали в одній команді з двома іншими членами команди у складі однієї команди в одному з попередніх сезонів Ліги чемпіонів.


2.5 Що таке ідентифікатор команди і як його отримати?

Ідентифікатор команди - це унікальний номер (число) для кожної команди, яка коли-небудь брала участь у Лізі Чемпіонів.

Команди, що грали хоча б в одному з попередніх сезонів, можуть знайти свій код на спеціальній сторінці, присвяченій турніру Ліги Чемпіонів ІКЧФ (див. http://tables.iccf.com/email/ChLeague/2004/teams.htm)

Нові команди отримують ідентифікатор відразу ж після закінчення процедури реєстрації та підтвердження про прийняття заявки з боку організатора турніру.


2.6 Чи можна змінювати назву команди?

Назву команди може бути змінено в період між закінченням попереднього сезону та початком наступного. Старе і нове назви команди, а також ідентифікатор команди повинні бути зазначені при реєстрації.

2.7 Які допускаються заміни у складі команди?

Заміни у складі команди допускаються як у міжсезоння, так і під час сезону. Число шахістів, яких можна замінити, обмежене тільки таким правилом: якщо всі 4 шахіста будуть замінені на нові протягом двох сезонів, то команда буде переведена на один дивізіон нижче, незалежно від спортивного підсумку турніру. Виключення з цього правила допускаються, лише якщо організатор турніру бачить явну необхідність подібних замін.

2.8 Чи можуть шахісти переходити зі складу однієї команди до складу іншої?

Шахісти мають право міняти команду тільки в період міжсезоння. Якщо всі 4 учасника команди захочуть перейти в інші команди, то така команда автоматично припиняє своє існування. Шахіст не зобов'язаний отримувати згоду на перехід в іншу команду від капітана команди, зі складу якої він вирішив вийти, але зобов'язаний отримати згоду на перехід від капітана команди, до складу якої він бажає увійти. Якщо зі складу команди вирішив вийти капітан команди, то він зобов'язаний призначити капітаном кого-небудь із складу команди, яку він залишає, або залишитися неіграющім капітаном за згодою його і всіх інших учасників залишаємо їм команди.

3. РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ ІГРИ В СЕЗОНІ 2009-2011

3.1 У який період відкрита реєстрація команд?

Реєстрація команд для участі в сезоні 2009-2011 відкрита з 21 жовтня 2009 по 15 грудня 2009 (включно). До реєстрації допускаються команди, що грали у попередньому сезоні Ліги Чемпіонів, нові команди (жодного разу не брали участі в турнірах Ліги чемпіонів), а також неактивні команди.

3.2 Яка команда не вважається активною?

Це команди, що грали в одному з перших двох сезонів, але пропустили останній сезон 2007-2009.

3.3 Чи можуть неактивні команди знову грати в Лізі Чемпіонів?

Неактивні команди допускаються до Ліги Чемпіонів і починають гру в Дивізіоні C.

3.4 Наша команда грала в одному з попередніх сезонів Ліги чемпіонів. Чи повинні ми знову платити турнірний внесок?

Турнірний внесок сплачується за один сезон, тому всі без винятку команди повинні оплачувати турнірний внесок.

3.5 Яка величина турнірного внеску (за команду)?

Заявки на участь в турнірі приймаються тільки за допомогою програми прямого входу (Direct Entry). Турнірний внесок (за команду) повинен бути сплачений капітаном команди за допомогою платіжної системи Pay Pal в одній з трьох валют: фунт стерлінгів, долар США або євро. Так як турнірний внесок приймається в швейцарських франках, то буде проведена конвертація, і точна сума внеску залежить від курсу валют на день оплати. Зверніть увагу, що турнірний внесок сплачується разовим платежем за всіх учасників команди. Індивідуальні внески за окремих учасників команди не приймаються (і будуть повернені).

3.6 Як я можу стати учасником команди?

Капітан команди повинен виконати дві умови, перш ніж його заявка буде прийнята організатором турніру:

1. Користуючись програмою Direct Entry заповнити доручення та сплатити турнірний внесок за допомогою платіжної системою Pay Pal.

2. Заповнити турнірну заявку та надіслати її електронною поштою організатору турніру Valer Eugen Demian (форму заявки див нижче).

Після виконання капітаном команди двох вищезгаданих умов проходить процедура перевірки заявки організатором. У разі коректності заповнення всіх документів капітан команди отримує повідомлення про успішне проходження процедури реєстрації.

Заявки з даними учасників команди направляються капітаном команди організатору турніру Valer Eugen Demian'у електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Заявка повинна бути заповнена згідно з формою, представленої в п.3.7. Склад команди може бути як цілком складається з представників однієї шахової федерації, так і інтернаціональним. У будь-якому випадку, незалежно від того, чи підтримує національна федерація програму прямого входу (Direct Entry), всі заявки подаються виключно через цю програму.

3.7 Форма заявки:

ознайомитися можна тут

3.8 Яким чином я можу зареєструвати свою команду за допомогою програми прямого входу (Direct Entry)?

Реєстрація команди для участі в турнірі здійснюється шляхом заповнення форми. Ця форма буде доступна тільки у вказаний часовий відрізок (21/10/2009-15/12/2009). Платежі приймаються тільки через систему PayPal.

3.9 Яким чином буде здійснюватися передача ходів в партії в сезоні 2009-2011?

Ходи будуть передаватися виключно через вебсервер ІКЧФ. Передача ходів електронною або звичайною поштою не допускається.

3.10 Чи буде доступний перегляд партій в режимі реального часу?

Партії, гра в яких продовжується, не будуть доступні для перегляду в режимі реального часу. Усі охочі зможуть переглянути тільки що закінчилися партії і лише після того, коли як мінімум 10 партій будуть закінчені (в турнірі на дошці). Учасники та капітан команди можуть дивитися партії своїх товаришів по команді в режимі реального часу без будь-яких обмежень.

3.11 Коли починається турнір?

Дата початку турніру - 15 січня 2010 року.

3.12 За якими правилами ведеться гра в цьому змаганні?

Змагання грається за правилами гри для командних змагань, що проводяться на сервері ІКЧФ.

3.13 Де я можу знайти подальшу інформацію про турнір?

Спеціальна сторінка в інтернеті присвячена турніру Ліги чемпіонів ІКЧФ. На ній можна знайти всю необхідну інформацію, що має відношення до даного турніру.

3.14 До кого мені звертатися з питань, що мають відношення до турніру?

Вирішення всіх питань по турніру учасниками команди допускаються тільки через капітана команди. Він несе відповідальність перед учасниками команди за забезпечення безперервного зв'язку з організаторами турніру протягом усього сезону. На всі запитання будуть даватися швидкі відповіді. Будь-які пропозиції щодо поліпшення слід надсилати безпосередньо адміністратору турніру.

4. ПІДРАХУНОК ОЧОК І ДОДАТКОВІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВИСТУПУ КОМАНД

4.1 Яким чином ведеться підрахунок очок в турнірі?

Сумарний результат команди складається з кількості очок, набраних кожним учасником команди в турнірі на своїй дошці. Результати матчів (виграш, нічия, поразка) будуть мати значення тільки у випадку рівності очок у двох або декількох команд в якості додаткового критерію, що пояснюється нижче.

4.2 Які умови обміну між командами дивізіонами?

Дві команди, які показали найкращі результати в кожній групі, отримують право зіграти у вищому дивізіоні (якщо такий існує) в наступному сезоні. Вісім команд, які посіли останні 8 місць, перераховуються в дивізіон на один ранг нижче (якщо такий є).

4.3 Які додаткові показники використовуються для визначення місць командами, що набрали однакову кількість очок?

Якщо 2 команди набирають однакову кількість очок, то використовуються такі додаткові показники в порядку значимості:

1. кількість командних очок (2 очки за кожен виграний матч, 1 очко за кожен матч, що закінчився нічиєю),

2. результат особистої зустрічі між командами,

3. кращий результат, показаний учасником, що грали на 1-й дошці, потім на 2-й, 3-й і 4-й дошках, якщо необхідно.

4.4 Що відбувається, якщо у вищому дивізіоні з'являється вільне місце через відмови будь-якої команди?

Якщо в будь-якому дивізіоні з'являється вільне місце (через відмови будь-якої команди, яка мала право грати в цьому дивізіоні), то право на заміну отримує команда з дивізіону на ранг нижче, що розділила виходить місце, але поступилася за додатковими показниками, потім до команд, які набрали найбільшу кількість очок (у%), але не зайняли виходить місце, згідно наступних правил:

1. Спочатку командам, що розділило виходить місце (але поступившись за додатковими показниками).

2. Потім до команд, які набрали найбільшу кількість очок, але не зайняли виходить місце.

3. Третій критерій - кількість матчевих очок за умови однакової кількості очок, набраних командами-претендентами.

4. Жереб.

5. ЗАКІНЧЕННЯ СЕЗОНУ / ПРИСУДЖЕННЯ ПАРТІЙ

5.1 Що відбувається з партіями, незакінченими у відведений для гри час?

Гра у всіх партіях, що мають спортивне значення для визначення команд-переможниць, а також команд, що залишають дивізіон, зупиняється в дату закінчення турніру або продовжується тільки за рішенням організатора турніру. Вирішальним фактором для продовження гри є велика кількість партій, які мають високе спортивне значення. Всі інші партії, що не мають високого спортивного значення, тривають нормальним ходом до логічного завершення.

5.2 Що відбувається з партіями, зупиненими за рішенням судді?

Всі  перервані на момент закінчення часу на гру в турнірі партії підлягають процедурі присудження для визначення підсумків спортивних команд. Це дозволить організаторам турніру почати наступний сезон у встановлені терміни.

5.3 Як мені дізнатися про мої партіях, що підлягають присудження?

Турнірний директор (суддя турніру) попередить капітана вашої команди про партії, що підлягають присудження.

5.4 Мої партії підлягають присудження - що саме я повинен робити?

Гравець команди відповідальний за надання докладного аналізу своїх зупинених партій капітану команди. Капітан команди несе відповідальність за надання аналізів всіх перерваних партій учасників своєї команди турнірному директору, який відповідає за збір інформації по перерваним партіям. Час, що відводиться для підготовки аналізів перерваних партій, встановлюється організатором турніру.

5.5 Хто проводить присудження партій?

Імена шахістів, які будуть проводити присудження партій, не будуть оприлюднюватися. До складу журі з присудження партій будуть входити кваліфіковані шахісти-заочники, які мають звання не нижче сильного міжнародного майстра (SIM) і рейтинг не нижче 2500 в останньому опублікованому рейтинг-листі ІКЧФ. У виняткових випадках можливе запрошення інших шахістів для проведення процедури присудження (залежить від важливості партії).

5.6 Коли стануть відомі результати присудження?

Шахіста, який проводить присудження незакінчених партій, дається достатній час (в розумних межах) для визначення результату незакінчених партій. Як тільки вони прийдуть до спільної думки в оцінці фінальної позиції, результати присудження оприлюднюються і стають доступними в турнірних таблицях.

5.7 Чи можу я подати протест на результат присудження?

Будь-який протест на результат присудження повинен бути посланий турнірному директору тільки через капітана команди в термін не більше 14 днів після оголошення результату присудження. В апеляції обидва учасники партії можуть подати додаткові аналізи. Ці аналізи будуть передані іншому шахісту, що проводить присудження, і його рішення є остаточним. Повторні протести не приймаються ні від однієї зі сторін.

Команда підтримки турніру Ліги чемпіонів ІКЧФ

 

 Оригінал даного матеріалу розташований за адресою http://www.iccf-webchess.com/Message.aspx?message=285