Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Трохи не дотягнули до п’єдесталу
Написав Президент ФЗШУ Кошмак Ю.Б.   
Четвер, 30 березня 2023, 19:21

Найпрестижніший командний турнір – ICCF Olympiad 21 Final – завершився перемогою команди Німеччини 38 очок з 72 (+4). Німці виступили, як завжди, потужно. Якщо переглянути історію Олімпіад, то збірна Німеччини перемагала найчастіше – 7 разів!
Олімпіади ICCF розігруються з 1946 року, всього проведена 21 Олімпіада. Перші 12 проводились по звичайній пошті. Далі було прийняте рішення почергово проводити поштові турніри і турніри на сервері ICCF. З 2016 року Олімпіади проводяться тільки на сервері.
Збірна України вчетверте грала у фіналі Олімпіад ICCF у складі (у порядку дошок): GM Олександр Бубир, SIM Артур Подгурський, SIM Юрій Кошмак, IM Віктор Стронський, IM Юрій Анохін, CCM Олександр Касьян. В дусі сучасних заочних шахів на всю команду 1 перемога і 71 нічия. Ще б один виграш і ми могли б бути на п’єдесталі…
Як би там не було, а 5 місце пристойний результат,

Доповідь капітана команди
Вперше у фіналі грали лише гравці які вибороли це право у відбірковому турнірі. Звісно були спроби долучити до участі у фіналі провідних шахістів ,але як завжди це не дало б результату і як показав виступ цієї команди виявився найкращім з усіх спроб збірних за усі роки виступів у фіналах Олімпіади. Результат по грі, ми зайняли своє місце у цьому турнірі і це завдяки вдалій грі усіх учасників команди(по рейтингу наша команда була  дванадцятою, передостанньою на старті турніру, а при жеребкуванні нам дістався.взагалі 13 номер). Обійшлося без провалів по дошкам і всі гравці зіграли в першу чергу надійно. Розводити дискусію, чому збірна Германії знову стала переможцем, зараз зайве і просто треба констатувати факт, що збірна цієї країни незалежно від прізвищ гравців завжди буде вище збірних де грають шахісти аматори заочної гри за рахунок професіоналізму німецьких гравців, тим паче, що перше місце вони собі забезпечили набагато раніше офіційної дати завершення турніру. Не дуже здивували і наші "псевдобрати" по совку які впевнено здобули "призові місця" позаду турнірної таблиці, бо провал одного гравця завжди дає такий результат для усієї команди. Про успіх переможців гарно написано тут Germany wins 21. Correspondence Chess Olympiad .
Претензій до гравців команди не може бути у принципі і я можу лише висловити подяку за участь у цьому турнірі гравцям які витрачали багато свого вільного часу на аналіз партій,майже сім років тривав цикл 21-ої Олімпіади .Так склалося, що у фінальних турнірах рідко кому усміхається вдача на виконання міжнародних норм ,але два наші гравці зуміли це зробити -Юрій Кошмак на другій дошці одержавши єдину перемогу зумів виконати норму SIM ICCF , також виконав втрет"є норму IM ICCF вінничанин Віктор Стронський, багато сподівань було на вдалий виступ одесита Артура Підгурського який як завжди дуже довго "запрягав" вирішуючи чи грати чи ні, але зіграв він дуже спокійно на другій дошці. Анохін Юрій   та Касьян Олександр зіграли надійно,суперники не дали шансів на перемогу хоча в одній партії. Капітан команди Олександр Бубир