Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Кубок світу ICCF серед ветеранів.Зміна в правилах гри на вебсервері ICCF
Написав Administrator   
П'ятниця, 01 травня 2009, 11:28

Second ICCF Veterans World Cup

У квітні 2008 року почався перший Кубок світу ICCF серед ветеранів, який організовано Czech CCA in memoriam of Stanislav Foglar .

Наближається до завершення попередня стадія цього турніру - після чого, переможці відбіркового етапу з 13 турнірів, будуть мати право стартувати  у фіналі  1-го Кубка світу. У 2008 році Конгрес ICCF, який відбувся у Плевені (Болгарія) прийшов до висновку, що турніри ветеранів з заочних шахів будуть мати  велику популярність серед гравців. Кубок світу повинен починатися кожен рік, що починається в 2009 році. Scottish Correspondence Chess Association запропонувала організувати цей та наступні турніри від імені та працюючи у співробітництві з ICCF. Приз-Спеціальний Кубок будуть надані Scottish Correspondence Chess Association для переможця  турніру. Другий Кубок Світу ICCF серед ветеранів  має назву “In Memoriam of Gerhard Radosztics”, Герхард Радоштич  був  делегатом від Австрії у ICCF більше ніж  20 років. На відміну від першого турніру, 2-й Кубок світу буде організовано в три етапи, що дозволить  гравцям прийняти участь у декілька відбіркових турнірах  підвищивши свої шанси на участь у напів-фіналі та фінальному турнірі. Кваліфікація турнірів буде залежати від загальної кількості зареєстрованих гравців, турніри на кожному етапі будуть складатися з 13 гравців (12 ігор), гра на  вебсервері  термін гри 40 днів на 10 ходів. Мають право грати, незалежно від статі, ті кому виповнилося вже 60 років або більше. Початок турніру 1 вересня 2009 року. Кожен гравець має право грати у декілька турнірах, але гравець не буде претендувати на більш ніж два місця у турніру фіналу груп або більш ніж одне місце у фіналі турніру. 
Реєстрація через національну федерацію - Єременко Андрію Вікторовичу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду   ціна питання - 20швейцарських франків за один турнір, термін подання заявки про участь у турнірі до 15 липня 2009 року.
Дата закриття реєстраці  у прямому вході DE (гравець сам реєструється та перераховує внесок в ICCF через банківський переказ)  31 липня 2009 року.

Зміна в правилах гри на вебсервері ICCF
Важливі зміни в підрахунку часу на обдумування в серверних турнірах.
Середа, 29 квітня 2009 року:Проведенне оновлення на сервері, що включає важливу зміну в правилі підрахунку часу, витраченого на обдумування ходів, в серверних турнірах. Будь ласка, ознайомтеся з нижченаведеним текстом. Після отримання протесту на спосіб розпізнавання вебсервер факту прострочення часу учасниками турнірів, що проводяться на вебсервер ІКЧФ, Апеляційний Комітет (за правилами гри) після тривалих обговорень, що призвели до розбіжностей, провів голосування - 5 голосами «за» при 3-х голосах «проти» - було прийнято рішення, гравець що подав протест правий, що означає, що програмування вебсервера містило помилку в плані виконання пункту правил 6c. Внаслідок цього, вебсервер був перепрограмувати таким чином, що прострочення часу (протягом перших 10 ходів партії) не може бути зафіксована раніше, ніж шахіст затратить 51 день на обдумування 10 ходів, що точніше відображає тлумачення правил, у той час як до цього моменту прострочення фіксувалася після закінчення терміну в 50 днів. Ця зміна природним чином поширюється на всі наступні контрольні відрізки ходів і часу (наприклад, час вважається простроченим, якщо на не більш ніж 20 ходів використаний 101 день і т.д.). Аргументи на користь рішення, прийнятого Апеляційним Комітетом (за правилами гри), можуть бути виражені словами одного з учасників Комітету:
Друзі, ми повинні звернути особливу увагу на формулювання правил, а не на те, чи подобається нам це формулювання чи ні. Коротенько правила говорять наступне:
6a. «Кожному учаснику дається 50 днів на кожні 10 ходів»
6b. «Учаснику, перевищившому встановлений ліміт часу, повинно бути зараховано поразку»
6c. «Неповний день обдумування (менше 24 годин) округляється до 0 днів» і «час, витрачений учасником на обдумування ходів, враховується в днях (доба)»
Ці 3 пункту правил повинні бути інтерпретовані в сукупності. Вони стверджують, що
- Ви не можете перевищити ліміт часу до тих пір, поки ви не використовуєте на обдумування ходів БІЛЬШЕ днів, ніж встановлено контролем.
- Оскільки частині дня (неповні дні) не приймаються в розгляд, Ви не можете використовувати більше 50 днів раніше, ніж ви використовуєте 51 повний день.
- Використання рівно 50 днів на роздуми НЕ приводить до перевищення встановленого ліміту в 50 днів (оскільки 50 не більше ніж 50).
Ці висновки грунтуються на ясності мови, що використовується в правилах. Ми настільки звикли до того, що, як ми думаємо, мало б трапитися, що ми просто не можемо повірити в це!
Поданий протест заслуговує схвалення, і не може бути відхилений - відповідно до поточної формулировке правил. Протест повинен бути задоволений. Як би неймовірно це (рішення) не виглядало, але відхилення даного протесту призвело б до  порушення пункту 6c Правил гри. Ми хочемо підкреслити, що рішення, прийняте з даної апеляції, не має ретроспективного ефекту. Таким чином, більш ранніші рішення про фіксуванні прострочення часу (відповідно до колишньої процедурою підрахунку часу сервером), і на які не було подано апеляцій протягом встановленого параграфом 10c періоду часу, залишаються природним чином в силі.

Рагнар Вікман
Голова Апеляційного Комітету ІКЧФ за правилами гри