Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ рахунок 26001300239722 в ТВБВ №10026/066 ГУ по Києву АТ"Ощадбанк"; МФО 322669; код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Меморіал Сахарова
Написав ТО Ф.Ф. Савчур, ТД А.В. Єременко   
У зв'язку із раптовою смертю Сергія Дмитровича Коваленка (від серцевого нападу) організатори турніру пам'яті Ю.Сахарова мусять прийняти рішення щодо всіх його партій у групі Б цього змагання. Згідно турнірних правил ІКЧФ, у індивідуальних змаганнях із встановленими класифікаційними нормами ІКЧФ зазвичай не дозволяються заміни гравця (тим більше, коли в деяких його партіях вже зроблено більше 10-ти ходів). У випадку вибуття гравця стандартними варіантами рішень турнірного директора є
(а) присудження поразок у всіх незакінчених партіях (але ТД майже ніколи не вдається до цього варіанту у
випадку смерті учасника);
(б) присудження їх на основі наявних положень і одностороннього аналізу його партнерів (але в нашому випадку
це робити зарано, фактично можливо лише визнання нічийних результатів у всіх партіях);
(в) анулювання партій із відповідною зміною кількості учасників і кваліфікаційних норм (в нашому конкретному
випадку новими нормами були б 8 і 7,5 очок із 11 можливих, відповідно).

 Але ми звернулися до керівника кваліфікаційної комісії ІКЧФ із пропозицією дещо нестандартного альтернативного рішення ситуації. У Сергія Дмитровича залишився 14-тирічний син Сергій, кандидат у майстри спорту з рейтингом ФІДЕ 2249. Торік (одночасно з батьком ) Сергій-молодший розпочав гру у заочних змаганнях, причому зараз у поточному півфіналі Кубку України він зберігає шанси на вихід до фіналу. Сергій підтвердив свою готовність вийти на заміну і продовжити партії покійного батька. Розрахунок показує, що середній рейтинг турніру внаслідок такої заміни знизиться на 4 пункти, але залишиться у рамках 5-ї категорії ІКЧФ, тобто стартові кваліфікаційні норми не зміняться. 

Керівник кваліфікаційної комісії ІКЧФ погодився із тим, що ця пропозиція є логічною як з моральної точки зору, так і з точки зору прийнятності для всіх учасників і організаторів змагання. Він готовий зробити виключення із правил, якщо ніхто з 14-ти учасників турніру групи Б не матиме заперечень. Якщо хоча б один учасник такі заперечення матиме, ймовірно, ТД обере вищевказаний варіант (в) рішення. Просимо кожного з Вас якнайшвидше (1-2 доби) надати відповідь з цього приводу, щоб не затримувати рішення. Ми також припускаємо можливість надати Сергію можливість продовжити гру з 15 серпня (не пізніше, але насправді він вже готовий продовжувати гру, як тільки отримає пароль вебсерверу ІКЧФ) з наданням спеціальної перерви з 15 липня (тобто ці дні можуть бути додані до його часу на сьогодні), що не суперечить правилам. 

З повагою,
ТО Ф.Ф. Савчур
ТД А.В. Єременко