Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ рахунок 26001300239722 в ТВБВ №10026/066 ГУ по Києву АТ"Ощадбанк"; МФО 322669; код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Звіт капітана
Написав Administrator   
Субота, 21 липня 2018, 20:46

Успішо закінчився для нашої української команди турнір ICCO21/S4, ICCF Olympiad 21 Preliminaries - Section 04  (+14-2=38) .

Не так вже й часто ми бачимо такі серйозні успіхи серед наших шахістів. Вважаю, що вихід до фінального головного турніру 21-ої Олімпіади це успіх команди у якій грали 6 шахістів і робили все щоб виконати свої мрії. Доробок кожного у команді виявився головним і важливим, що у кінці турніру дало командних +12, без провалів на дошках, хоча і трапилися дві поразки. Команда програла два матчі , один звела до нічиєї та п'ять матчів виграла . І тільки тому, що були успіхи у кожного, ми добилися свого, просто "вирізали хвіст". Перше місце з великим відривом у як мінімум у 2-3 очка, для двох збірних відбір ще триває. Це був специфічний командний турнір, але усі зіграли добре.Хочу загострити увагу, що майже 90 процентів перемог у нас над командними гравцями які м'яко кажучи не входять до бомонду заочників світу, це просто аматори своєї справи. Дійсно вони мають право грати у таких змаганнях, але результати цих гравців і команд легко передбачити й практично в усіх відбіркових групах є такі любителі заочних шахів(іноді цілими командами) яким ні один комп'ютер ні одна програма на жаль вже не зможе допомогти. Результат як в анекдоті, грав у Поле Чудес, вгадав усі літери, але не зміг вгадати слово. Це не применшує нашої перемоги, але у фіналі таких суперників не буде. Наша збірна не була рейтинговим фаворитом, але перше місце зайняла!

Перед турніром була поставлена мета грати у фіналі, на жаль як завжди ті хто міг би посилити нашу команду під різноманітними причинами себе не стали натужувати та відмовилися. Нагадаю, що жеребкування після подачі заявки і могли бути різноманітні веселощі. Пригадується "номер на біс" коли у півфінальному турнірі чемпіонату Європи ми стали кращою четвертою командою(+6), а у фінальний турнір "запустили" супер команду Англії яка зайняла сьоме  місце у своїй групі(-5). І таке буває. Діла функціонерів це всесильний гумор який неможливо передбачити, і потім нічого не залишається як тільки посміятися з тупості та наївності організаторів. Гумор супроводжує все наше життя і коли я недавно побачив результат товариського матчу England-Russia 2016  то крім всесвітньовідомих слів наших футбольних вболівальників з гордістю вимовив Слава Україні!

Вся команда була складена з тих хто подав сам заявку на участь, вибачаюсь перед кількома гравцями якім не вистачило просто місця, я впевнений якби грало дві команди то обидві потрапили до фіналу. Хотілося щоб у наступних турнірах більше грало молоді, яка останнім часом вдало виступає в українських змаганнях.

Перша дошка капітан команди  CCO21/S4 Board 1, суперники були, але не сильно упиралися, просто грали в комп'ютерні шахи без зайвих фантазій, хтось урятувався, а троє не змогли це зробити чорними, були такі що з першого ходу злякавшись мого прізвища просто грали на нічию (рибачили) без претензій на щось більше.
Як це не дивно прозвучить, але перед турніром основна проблема виникла з другою дошкою. Дуже довго ми запрягали Підгурського Артура CCO21/S4 Board 2  життєві негаразди та сімейні клопоти ледь не вирвали від нас цього талановитого одеського гравця, знаючи в яких умовах він грав у турнірі крім гарних слів вдячності можна зняти капелюха перед ним, надійно закривши другу дошку він виконав поставлену задачу. Було важкувато, але все обійшлося. Це дуже гарно, що завжди є гравці які надійною грою вносять спокій у турнірну боротьбу. Він молодий і все у нього ще попереду. Було б бажання.

Третя дошка успіх президента Юрія Кошмака. Найбільший подарунок до міжнародного Дня Шахіста отримав найбільш вдалий гравець нашої збірної у цьому турнірі Юрій Кошмак, включений до команди в останню мить. Рідко кому вдавалося виконати норму гросмейстера ICCF, буквально з першої спроби та й ще у командному відбірковому турнірі CCO21/S4 Board 3  5 перемог та 4 нічиї без поразок, перше місце та перша норма гросмейстера, вдала надійна гра і високий результат. Сміливо та наполегливо Юрій вирішував свої проблеми переграючи одним за одним своїх суперників. Остання партія проти південно-африканського гравця який своєю грою думаю випрошував вже сміх, тривала 108 ходів і зізнаюся, коли я вчора отримав повідомлення про здачу, то не повірив своїм очам, можна було б південному темпераментному шахісту ще ходів 50 погратися у реалізацію. Але здоровий глузд переміг, спробу догратися до мата затягнувши партію ще на рік. Дуже гарні партії зіграв наш гравець, дві як мінімум це "полотно заочних шахів".
Багато людей не розуміють, що таке виконати норму "по старому" це в турнірі 7 категорії набрати +5 при 10 учасниках! (рік тому всі кваліфікаційні норми трохи "підрізали"(зменшили) тому, що це стало забагато у сучасний час заочних шахів, наприклад зараз ця норма буде не +5, а усього лише +3 у такому ж турнірі. Звісно тепер більше шансів виконати коли треба виграти 3 партії, а не 5. Дуже багато думок, для чого це робиться? Я маю друзів які мали у свої кращі роки багато успіхів та виграші міжнародних турнірів, були чемпіонами країн, континентів, організацій, газет, клубів та колгоспів, але майже всі вони так і не "докотилися" до виконання головної норми, багато просто покинули шахи вивівши теорію для себе, це просто неможливо в зв'язку комп'ютерними програмами. Хтось задовольнився виконанням менших норм, а хтось так і залишався без виконаних нормативів. Шахіст який перестає боротися у заочних шахах просто помирає як гравець.
Все більше голосу за те що наші шахи скоро гигнуть, хоча будь-яка теорія має право на життя, але ми бачимо приклади коли і зараз гравці набирають і більше ніж+5, і це все тому, що вони працюють ставлять собі за мету ціль і роблять потім усе для її виконання. Легше сказати, що це просто неможливо, а можна зробити заяву типа" на хліб норму не намажеш", але ці байки не про наших. Я бажаю Юрію наполегливості ще більшого везіння та удачі і у наступних турнірах.
Верхівка ICCF робить усе для популяризації гри, багато турнірів призових меморіальних і все це лише для того щоб люди грали та отримували задоволення. Примір сьогодення це успіх нашого земляка.
4 дошка CCO21/S4 Board 4  Юрій Анохін +1 поки що перше місце на дошці, грав до останнього, на цій дошці вирішується хто буде другою командою яка потрапить до фіналу. Звісно успіх нашого шахіста, все попереду, зичу здоров'я та наснаги і надалі.

П'ята дошка Стронський Віктор з Вінниці CCO21/S4 Board 5, надійно та вдало перше місце на дошці лише тому що боровся до кінця грав перемагав двічі своїх суперників. Спокійно вів гру у партіях Віктор, ретельно вишукуючи свої шанси і вдача прийшла до нього.
Шоста дошка CCO21/S4 Board 6  молодий амбітний Олександр Касьян з Шепетівки , виступив вдало хоча і оступився один раз потрапивши до пастки іменитого литовського гросмейстера котрий розмістився на 5 дошці щоб набрати побільше очок для команди. Зіграв добре .
Що зараз? Требі чекати третього кварталу 2019 року коли стартуватиме фінальний турнір.Такі правила, довго запрягають і тихенько їдуть, куди поспішати?
Усім гравцям дуже дякую за вдалу та творчу  результативну гру. До зустрічі у майбутніх турнірах.