Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ рахунок 26001300239722 в ТВБВ №10026/066 ГУ по Києву АТ"Ощадбанк"; МФО 322669; код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

30-й чемпіонат світу
Написав Президент ФЗШУ Кошмак Ю.Б.   
Понеділок, 08 травня 2017, 07:54

Розпочався найпрестижніший заочний турнір - фінал 30-го чемпіонату світу World Chempionship 30 final.

Титул чемпіона виборюватимуть 17 шахістів, а хорватський заочник Leonardo Lubicic відстоюватиме свій титул 28-го чемпіона світу.
Нагадаємо, що у фіналі 28-го чемпіонату світу брав участь кримчанин GM Микола Папенін, а у 27-му GM Володимир Дудьєв з Миколаївської області показав 50% результат.
Склад учасників фіналу свідчить про домінацію заочників Німеччини та Росії: їх у фіналі відповідно 6 та 5. Ще грають 2 словаки та по одному представнику Швейцарії, Словенії, Хорватії, Англії. Як бачимо, грають одні європейці і жодного представника інших континентів. Такий собі альтернативний чемпіонат Європи.

Якщо проаналізувати склад учасників останніх чотирьох фіналів ЧС, то у двох останніх – одні європейці, у 28-му - тільки один неєвропейський представник - GM Mark Noblе з Нової Зеландії.
І лише у 27-му ЧС (2011-2014 роки) ще брали участь представники Ізраїлю, Аргентини, Бразилії, Чилі, Перу.
Можливо, ICCF потрібно змінювати формулу проведення чемпіонатів світу, як це відбувається, скажімо, у футболі. А поки очевидна тенденція до падіння інтересу до заочної гри в Азії, Африці та Латинській Америці. Хоча в США і Австралії пристойний інтерес до заочних шахів , однак гравців рівня фіналу ЧС там поки немає. Останніми роками і наші чоловіки-заочники борються за світову заочну шахову корону, у кращому випадку, на стадії півфінального циклу. Можливо, успіх Тетяни Мойсеєнко у боротьбі за жіночу заочну шахову корону таки надихне сильну стать на спортивні звершення.