Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ рахунок 26001300239722 в ТВБВ №10026/066 ГУ по Києву АТ"Ощадбанк"; МФО 322669; код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Вшанування переможців
Написав Президент ФЗШУ Кошмак Ю.Б.   
Середа, 28 грудня 2016, 18:15

                                                           

Напередодні нового року відбулось вшанування переможців заочних змагань, які проводились ФЗШУ і нещодавно закінчилися.
Як відомо, 26-м чемпіоном України із заочних шахів став Андрій Лакудас з Василькова Київської області 26 Ukraine Championship Final. У нього 8,5 очок з 13 (+4). Чемпіон отримав Кубок, золоту медаль і сувенір – срібну банківську монету вагою в одну унцію. Новому чемпіону 32 роки. Про себе Андрій розповів, що він родом з Василькова, навчався на фізико-математичному факультеті НПУ ім М.П. Драгоманова. В шахи навчився грати у 9 років, з 15 років почав відвідувати місцевий шаховий гурток при районному Будинку культури, який в той час очолював Леонід Михайлович Фельтін. З 2004-го по 2006-й рік очолював цей шаховий гурток, прийнявши естафету у Л.М. Фельтіна. Саме Леонід Михайлович долучив майбутнього чемпіона до заочних шахів і в 2007-му році запросив на заміну до складу команди Київської області у півфіналі 17-го командного чемпіонату України. Бронзовий призер 17-го , переможець 18-го командного чемпіонатів України у складі команди Київської області.
Срібна медаль дісталася кримчанину Володимиру Суседенку. У нього стільки ж очок, скільки у Андрія Лакудаса, однак нижчий SB-коефіцієнт. Інформацію про себе срібний призер не побажав розповсюджувати.
Бронза у досвідченого Бориса Гороховського з Запоріжжя 7,5 очок (+2) завдяки більшій кількості перемог при однаковій кількості очок з Леонідом Фельтіним з Василькова. Борис Гороховський народився у Запоріжжі, закінчив Запорізький машинобудівний інститут після чого пропрацював 36 років(!) на Запорізькому трансформаторному заводі. Шахами почав займатися у школі, а в інституті вже став кандидатом у майстри спорту. До гри за листуванням долучився у 1978 році, починав з українських турнірів, а коли результати пішли вгору почав грати у міжнародних змаганнях. Учасник фіналу першості Європи. У 2000 році став міжнародним майстром, а у 2006 сеньйором. Має один виконаний кваліфікаційний норматив гросмейстера за гру на першій дошці у 1 Slav Cup. Постійно грає за збірну України на Олімпіадах, чемпіонатах Європи.
Срібну і бронзову медалі разом з грамотою ФЗШУ призери 26 чемпіонату отримають по пошті.
Щодо підсумків чемпіонату, то до позитиву можна віднести досить високий середній рейтинг – 2408 і те, що чемпіоном став 32-річний спортсмен і це вселяє надію у майбутнє українських заочних шахів. Тим більше, що Андрій вже має унікальні здобутки – за 8 років заочної гри жодної(!) поразки у 132 зіграних партіях. До неприємних моментів – вибуття на початку турніру Олександра Касьяна і Анатолія Хворостяного. Якщо вибуття Касьяна не могло вплинути на результати, то вимушене присудження незакінчених партій Хворостяного, звичайно, викликало невдоволення більшості учасників. Але такі правила і нічого не вдієш… Також викликав здивування результат партії Лакудас – Фельтін.
У 2015 році ФЗШУ започаткувала проведення нових змагань – Кубку ветеранів (сервер). Учасників змагань відповідно до їх рейтингів розбили на дві групи по 8 чоловік.
У турнірі «А» Oleg Saenko Memorial – Veterans CupA перемогу здобув киянин Олександр Воронін – 5 очок з 7 можливих(+3). Олександр став недосяжним для своїх суперників. Срібна медаль у Володимир Суседенка – 4,5 очка. А от доля бронзових медалей залежить від результату однієї незакінченої партії Сіробаба-Ярошенко. Доведеться трохи зачекати.
У турнірі «В» Oleg Saenko Memorial – Veterans CupВ зіграні всі партії , а переможець визначився за драматичним сценарієм. Так, з одного боку, комп’ютери конкретно «підсушили» шахи. А з другого, виникають нові драматичні колізії. Саме так розгорнулись події у цьому турнірі.
Так сталося, що партія Баранюк – Корж стала ключовою для визначення переможця і розподілу призових місць. Білі мали велику перевагу і хотіли запропонувати варіант, від якого чорні не могли відмовитися і після цього вже можна було здаватися. Але Андрій Іванович не розібрався як слід з нововведенням ICCF – можливістю сервера для пропозиції варіантів ходів. Натомість замість пропозиції варіанту він тицьнув мишкою не на ті кнопки і… запропонував нічию. Звісно, цей подарунок чорні швидко і з радістю прийняли.
А ця половинка очка коштувала у підсумку Андрію Баранюку перемоги у турнірі! А так він опинився навіть за межею призерів – четверте місце.
А доля посміхнулася киянину Віктору Авчинікову – 5 очок з 7(+3) можливих, кубок і золота медаль.
Срібло у щасливчика Леонтія Коржа з Дніпропетровська – також 5 з 7, однак, гірший SB коефіцієнт.
Бронзова медаль у Володимира Бабійчука з Камянця-Подільського – 4,5 з 7(+2).
Можна підвести підсумок, що ветеранські турніри організовані ФЗШУ і Федерацією шахів Рівненської області (президент Володимир Ковальчук) в пам'ять про Олега Саєнка вдалися. Ряд ветеранів вже виявляють бажання грати у наступному такому змаганні.