Рахунок ФЗШУ

Членські, турнірні, благодійні внески перераховуються на розрахунковий рахунок Федерації заочних шахів України. Одержувач платежу – ГО ФЗШУ UA793226690000026001300239722 в ТВБВ № 10026/066 ГУ по Києву АТ «Ощадбанк», МФО 322669 код ЄДРПОУ 26395770 Увага!

Кубок України з заочних шахів
Написав Ярошенко Юрій, відповідальний секретар ФЗШУ   
Субота, 18 грудня 2010, 14:04

Заочні шахи в Україні мають давні та глибокі традиції. Перший чемпіонат України зі  шахів за листуванням стартував більше 50 років назад, у 1959 р. З тих пір проведено вже 22 фінали першості України. Зараз наближається до фінішу фінал чергового, 23-го особистого чемпіонату України 23. Ukraine Championship Final . Історія змагань за Кубок України зі заочних шахів коротша, але не менш насичена. Організатором перших чотирьох розіграшів Кубка був Р.М.Колесніков. Перший фінал Кубка України стартував у 1996 р., а переможцем його став Ковальов Д.О. (м. Одеса). З тих пір турніри за Кубок України стали традиційними. У фіналі 2 Кубка України (1999 р.)  переміг Русяновський О.Г. (АР Крим). Турнір фіналу 3 Кубка (2003 р.) виграв Палагіцький В.І. (м. Івано-Франківськ). У розіграші 4 та 5 Кубків (2003, 2007 рр.) двічі поспіль перемагав Чайка І. Н. (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.). Всі ці турніри проходили за листуванням звичайною поштою.

Розвиток електронного зв’язку та системи мережі Інтернет не обминув і шахи за листуванням. Вже у 2003 р. в Україні пройшли перші турніри зі заочних шахів з використанням електронної пошти, а в 2006 р. стартував фінал 6 (І e-mail) Кубка України, який пройшов за правилами гри по E-mail. Переможцем цього турніру став Бубир С.О. (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.). Друге місце посів Саєнко О.А. (м. Рівне), а третє – Бубир О.М., батько та тренер переможця турніру. Турніри з використанням електронної пошти проходять більш динамічно, у стислі строки, потребують менших фінансових затрат для учасників. Тому не дивно, що фінал розіграшу чергового, 7 (II e-mail) Кубка України теж був організований з допомогою засобів електронного зв’язку ще більш прогресивним методом гри - на шаховому сервері міжнародної федерації з шахів за листуванням (ІКЧФ). Переможці цього турніру вже визначились. Перше місце з результатом 11 очок з 14 можливих посів сеньйор-майстер ІКЧФ, майстер спорту України Саєнко О.А. (м. Рівне). На другому місці мм ІКЧФ, МСУ Андрющенко М.М. (м. Севастополь), з результатом 9,5 з 14, а третім призером став Бозявкін А.Л. (м. Маріуполь, Донецька обл.) – 9 з 14. Безумовно, з поширенням мережі Інтернет все більше шахістів-заочників будуть віддавати перевагу грі на шахових серверах. У той же час, ще не всі бажаючі грати у заочні шахи мають такі можливості. Це стосується любителів шахів, які проживають у сільській місцевості, не охоплених всесвітньою мережею, людей похилого віку, які ще не дуже засвоїли роботу за комп’ютером. Тому Виконком ФЗШУ прийняв рішення проводити окремі цикли турнірів за Кубок України як звичайною поштою, так і на шаховому сервері з допомогою системи Інтернет. У зв’язку з цим, турніри 6 та 7 Кубка України відповідно отримують назви І Кубок України (E-mail) та ІІ Кубок України (E-mail). А нові чергові турніри  мають назву 6 Кубок України (звичайною поштою) та ІІІ Кубок України (E-mail).

Турніри за Кубки України (звичайною поштою) стартували влітку 2010 р. Це фінал 6 Кубка України (звичайною поштою) Ukraine Postal Cup 6 Final ,напівфінал 7 Кубка України (звичайною поштою) Ukraine Postal Cup 7 Semifinal  та чвертьфінал 8 Кубка України (звичайною поштою) Ukraine Postal Cup 8 Quarterfinal .Департаментом спорту вищих досягнень Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту  затверджено Положення про проведення фіналу ІІІ (E-mail)  Кубка України зі заочних шахів.

Початок змагань  20.12.2010 р. Ukraine Cup III Final .